• 02191017183
  • info@paracivil.org

همایش برند سازی مهندسی

مشخصات مقاله

  • اخرین تغییرات : 1400/02/25
  • تعداد بازدید ها: 219 نفر

دومین همایش تخصصی موفقیت با عنوان “برندسازی مهندسی” با حضور جمعی از دانشجویان و فارغ التحصیلان رشته های مهندسی و با حضور کارآفرین برتر حوزه مهندسی کشور مهندس امیرطه نوروزی در ۲۶ بهمن ۱۳۹۷ در تهران برگزار شد.

 

 

مهندس امیرطه نوروزی طراح، محاسب سازه و کارآفرین مهندسی  و مدیر موفق مجموعه طراحی-آموزشی پاراسیویل  در حاشیه دومین همایش “برندسازی مهندسی” ، با بیان اینکه بر مبنای رسالت شخصی‌ام معتقدم که فاکتورهایی وجود دارد که اگر افراد آن‌ها را درک کنند، می‌توانند هر کسب و کاری را به نهایت موفقیت برسانند، گفت: کسب و کارهای مهندسی تشنه این مساله است؛ در مهندسی، همواره این منطق بوده که حرف اول را زده و هیچگاه کسی حرفِ دلی به زبان نیاورده و نگفته که قوانین غیرِ منطقی نیز در دنیا وجود دارند که اگر آن‌ها را رعایت و اجرا کنیم، قوی‌تر خواهیم شد. 

مهندس امیرطه نوروزی در این همایش با اشاره به اینکه خیلی‌ها بر این باور هستند که مهندسی رو به افول بوده و در درآمدهای حاصل به مشکل برخورده است، افزود: علت این امر، آن است که این افراد می‌خواهند صرفاً با دو دو تا چهارتا، منطق‌های مهندسی را بالا بیاورند. در حالی که معتقدم می‌توان در چنین همایش‌هایی، در کنار علم مهندسی و اعداد و ارقام، به مخاطبان تاکید کرد که باید یکسری علوم نوین را نیز بدانند که مکمل مدرک تحصیلی‌ شان است. 

مهندس امیرطه نوروزی در حاشیه این همایش خطاب به دانشجویان و فارغ‌التحصیلان جویای کار، گفت: به مدرک قانع نباشید و صرفاً به آن اکتفا نکنید! چرا که مدرک شرط لازم است، اما کافی نیست. آنچه که در کنار مدرک تحصیلی برخورداری از آن ضرورت دارد، مهارت‌هایی اعم از مهارت‌های شغلی و غیر شغلی است که در هیچ دانشگاهی آن را آموزش نمی‌دهند. باید به این باور برسید که در کنار آموزش‌های دانشگاهی و آکادمیک، در دوره‌های آموزشیِ تکمیلی هم حضور یافته و به دنبال چیزی باشید که بازار کار به آن نیاز داشته و تشنه آن است.

مهندس امیرطه نوروزی بازدهی همایش زندگیت رو مهندسی طراحی کن را که سال گذشته برگزار شد، خوب و موفق ارزیابی کرد و ادامه داد: امیدوارم در همایش امسال چند برابر بیشتر از سال قبل، شاهد ظهور آدم‌های موفق در جامعه باشیم‌. در این همایش مهندس امیرطه نوروزی تاکید ویژه ای بر مساله برندسازی در دنیای مهندسی داشتند. مهندس نوروزی با بیان این نکته که با رشد شبکه های اجتماعی امروزه امکان دسترسی آسان به اطلاعات در دنیای امروز وجود دارد گفت: اکنون در دنیایی زندگی می‌کنیم که دسترسی به اطلاعات به راحتی صورت می‌گیرد و با دو کلیک، ضمن دستیابی به منابع و مراجع موثق، اطلاعات مورد نیاز استخراج می‌شود. بنابراین افراد جویای کار با پرهیز از تنبلی، فقط به آموزش در دانشگاه اکتفا نکنند.