• 02191017183
 • info@paracivil.org

ویدئو

قرارداد طراحی سازه چطور نوشته می شود؟ + نمونه قرارداد

مدت زمان آموزش: 60 دقیقه

مدرس : مهندس امیرطه نوروزی

قرارداد طراحی سازه چیست و چگونه نوشته می شود؟ یکی از درخواست هایی که همیشه از طرف مهندس طراح سازه و ناظر وجود داشته و هیچ مرجع و منبعی هم برای آن وجود نداشته، آموزش نحوه قرارداد نویسی در پروژه های ساختمانی و خصوصا نحوه نگارش قرارداد طراحی سازه و قرارداد نظارت عالیه بوده است. در این ویدیو مهندس امیرطه نوروزی انواع قراردادهای طراحی سازه را مورد بررسی قرار می دهند و نکاتی را عنوان می کنند که لازم است درنوشتن قراردادها، خصوصا قرارداد طراحی سازه مدنظر قرار گیرد.
 

مهم ترین نکات قرارداد طراحی سازه

 • نوشتن قرارداد در سربرگ شخصی یا سازمانی

یکی از موارد مهم و اولیه ای که باید در قرارداد نویسی توجه کرد استفاده از سربرگ در قراردادها است. سربرگ در قرارداد طراحی سازه می تواند به صورت شرکتی و یا شخصی باشد. در قسمت سربرگ قرارداد عموما اطلاعاتی مانند تاریخ، شماره قرارداد و پیوست درج می شود. شماره گذاری قرارداد از آن جهت مهم است که بتوانیم در بین انبوهی از قراردادهایی که در طول مدت کاری خود خواهیم بست، قابلیت سرچ و جستجو داشته باشیم. پیوست هم زمانی مورد توجه قرار میگیرد که ما مدارک، اسناد و یا اطلاعاتی دیگر در قرارداد نیاز داشته باشیم که در متن اصلی به آن اشاره ای نشده باشد.

نظرات

 • 1292 1401/03/18 15:49
  تعریف نشده است سیاوش افتخاری

  سپاس از شما مهندس نوروزی عزیز با به اشتراک گذاشتن این ویدئو یک بار دیگر به خدمات مهندسی شخصیت و هویت بخشیدید و از بی ارزش شدن کار مهندس در این بازار شلوغ و پیچیده جلوگیری کردید. فقط ای کاش بفرمائید مواردی که تغییر در نقشه های معماری باعث تغییر کل محاسبات سازه نمی شوند ، و در واقع مواردی که می توان به کارفرما بیشتر از ده درصد تخفیف داد کدام ها هستند؟ با سپاس و آرزوی توفیق روزافزون برای شما و تمام مجموعه پاراسیویل

  پاسخ

  ارسال نظرات

  پاسخ

مطلع شدن از جدید ترین خبر ها

برای دریافت جدیدترین اخبار و مطلع شدن از جشنواره پاراسیویل ایمیل خود را وارد کنید

اطلاعات خود را وارد کنید.