• 02191017183
  • info@paracivil.org

ویدئو

ورود به بازار کار مهندسی عمران و ثروت آفرینی

مدت زمان آموزش: ۱۶ دقیقه

مدرس : مهندس امیرطه نوروزی

مهندس عمران موفق کیست و چه ویژگی هایی دارد؟ مسیر پولدار شدن مهندس عمران و ثروت آفرینی در این رشته از چه طریقی است؟ یکی از سوالاتی که همواره برای یک دانشجو یا فارغ التحصیل رشته های مهندسی خصوصا مهندسی عمران به وجود می آید این است که مسیر موفقیت در این رشته کدام است. در این پادکست از زبان مهندس امیر طاها نوروزی قدم های ورود به بازار کار و ثروت آفرینی را مرور می کنیم.

موفقیت مجموعه ای از قدم های مرحله به مرحله، کوچک، تکراری و مستمر است اگر در این مسیر به هر دو دسته مهارت های سخت و نرم مجهز شوید قطعا موفقیت حاصل می‌شود. در این مطلب به تشریح کامل گام هایی می‌پردازیم که یک فارغ التحصیل از مرحله صفر باید بپیماید تا به موفقیت و ثروت آفرینی در بازار کار مهندسی دست یابد. (فرض بر این است که مرحله Knowledge (کسب دانش) در دانشگاه یا دوره های آموزشی اتفاق افتاده باشد.) 

قدم اول موفقیت در مهندسی، مشخص کردن زمینه کاری

برای موفقیت در بازار کار ابتدا باید مشخص کنید که در چه زمینه ای علاقه و استعداد دارید. برای این کار می‌توانید از مدل های شخصیت شناسی مانند DISC استفاده کنید هرچند بهترین راه برای کشف علاقه واقعی تان تجربه کار کردن در آن حوزه یا کارآموزی است.

بعد از آنکه دقیقا مشخص شد در چه زمینه ای می‌خواهید کار کنید قدم بعدی کسب مهارت (skills) می‌باشد. در این مرحله زمان آن است که با یک نگرش درست و پس از کسب مهارت های تخصصی وارد دروه کارآموزی یا استخدام با حقوق کم ‌شوید. سپس در طول سال‌ها تلاش کنید تا به نقطه ای برسید که برای شرکت یا سازمان درجه یک و پولساز باشید وقتی به چنین نقطه ای رسیدید، دو انتخاب خواهید داشت؛ یا می توانید خویش فرما شوید (حقوقی یا حقیقی) و یا می‌توانید مدل کار تیمی را انتخاب کنید. 

 

پر بازدید ترین مقالات

نظرات

  • ارسال نظرات

    پاسخ

مطلع شدن از جدید ترین خبر ها

برای دریافت جدیدترین اخبار و مطلع شدن از جشنواره پاراسیویل ایمیل خود را وارد کنید

اطلاعات خود را وارد کنید.