نرم افزار Tekla Structures، از تاریخچه تا معرفی کاربردها

نرم افزار تکلا استراکچرز (Tekla Structures) قدرتمند ترین نرم افزار برای تهیه نقشه های کارگاهی (Shop Drawing) است. با استفاده از نرم افزار Tekla Structures ما قادر خواهیم بود که مدل های سه بعدی بسیار دقیق و با ریزترین جزئیات از  انواع سازه های بتنی، فولادی و سوله ها و سازه های صنعتی تهیه کنیم. علاوه بر این ویژگی ها با استفاده از نرم افزار تکلا می توانیم وارد بحث های مدیریت پروژه و برنامه ریزی ساخت پروژه شد و در هر مرحله از اجرای سازه میزان پیشرفت پروژه را مشاهده کرد.

نرم افزار تکلا یکی از قدرتمندترین نرم افزارهای مهندسی برای کاربرد BIM یا همان Builiding Information Modeling است. امروزه BIM یا مدل سازی اطلاعات ساختمان کاربرد گسترده‌ای از طراحی و ساخت تا بهره‌برداری و حتی مرحله تخریب ساختمان‌ها پیدا کرده است. با استفاده از تکنولوژی و علم BIM با نمایش و مدل سازی تمام جزئیات سازه های مختلف به صورت کاملا سه بعدی از به وجود آمدن تعارضات و ناهماهنگی ها بین قسمت های مختلف مثل تاسیسات، معماری و سازه جلوگیری می شود. با استفاده از BIM قادر خواهیم بود که مرحله به مرحله در حین اجرای پروژه میزان دقیق پیشرفت کار، حجم مصالح مصرفی، متره و برآورد مصالح را به طور بسیار دقیقی انجام دهیم. تمام قابلیت های گفته شده در نرم افزار Tekla Structures وجود دارد.

یکی از مهم ترین روش های کسب درآمد از طریق گذراندن دوره آموزش تکلا گرفتن پروژه های بیشتر با استفاده از برند سازی و ارائه پروژه با ریزترین جزئیات قبل از شروع عملیات اجرایی است. هنگامی که کارفرمایی  می بیند که شما با استفاده از نرم افزار Tekla Structures این امکان را به او می دهید که قبل از شروع عملیات ساخت به صورت مجازی وارد محیط پروژه شود و ریزترین جزئیات اجرایی پروژه براش قابل دیدن و لمس باشه و شروع عملیات اجرایی با کمترین میزان پرت هزینه و زمان انجام خواهد شد بسیار ترغیب میشه تا پروژه را به شمایی که تکلا بلد هستی واگذار کنه. هم چنین با استفاده از نرم افزار تکلا استراکچرز شما میتونید به کارفرما پیشنهاد بدین که در پروژه های بزرگ کارفرما از کدوم قسمت میتونه اجرای پروژه خودش رو شروع کنه تا هزینه کمتری در ابتدای کار متحمل بشه. یکی دیگر از قابلیت های این نرم افزار این است که می توانید لیست خرید مصالح را با دقت بسیار بالایی به کارفرما بدید.

 

 

 

2 دیدگاه

  1. به نظر بنده نرم افزار تکلا استراکچر نرم افزاریه که در صورت بلد بودن اون میشه وارد بازار کار شد و به درآمد رسید

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

منو اصلی